Wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego i Teatrem Pinokio serdecznie zapraszamy dzieci i dorosłych do Nibylandii – krainy wiecznego dzieciństwa. Na zakończenie ferii proponujemy spektakl ,,Piotruś Pan” w reżyserii Konrada Dworakowskiego (oczywiście online). Jest to
Error. Page cannot be displayed. Please contact your service provider for more details. (9)
zarejestrowane w 2019r. przedstawienie, które było prezentowane w namiocie cyrkowym w ramach programu Lato w teatrze. Kto pamięta ,,Pippi” w namiocie w Krośniewicach sprzed prawie 6 lat (2015r.), zapewne z ochotą obejrzy również i to przedstawienie, bo obydwa spektakle łączy osoba reżysera i autora...
BIOMASA I KOLEKTORY
Wpisany przez Arkadiusz Sochala
Data: poniedziałek, 10 września 2012 07:30
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego
Projekt realizowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2007 – 2013
Oś priorytetowa II: Ochrona środowiska, zapobieganie zagrożeniom i energetyka Działanie II.9. Odnawialne źródła energii
Nazwa Beneficjenta: Gmina Krośniewice
Nazwa Inwestycji: Nr projektu: WNP-RPLD.02.09.00-00-039/10 „WYKORZYSTANIE ŹRÓDEŁ ENERGII ODNAWIALNEJ POPRZEZ POWSZECHNĄ INSTALACJĘ KOLEKTORÓW SŁONECZNYCH ORAZ BUDOWĘ KOMPLEKSOWEJ KOTŁOWNI NA BIOMASĘ JAKO WSPARCIE DZIAŁAŃ DLA OCHRONY ŚRODOWISKA W GMINIE KROŚNIEWICE"
Nr umowy: UDA-RPLD.02.09.00-00-039/10-10
WARTOŚĆ CAŁKOWITA PROJEKTU (PLN): 11.139896,57
WARTOŚĆ DOFINANSOWANIA PROJEKTU (PLN): 8.310651,02
Okres realizacji projektu: 2010 – 2012
Projekt składa się z dwóch etapów:
- Pierwszy etap to budowa kompleksowej kotłowni na biomasę wraz z instalacją solarną dla budynków użyteczności publicznej – szkół i hali sportowej realizowana przy ul. Łęczyckiej 19A. Kotłownia będzie produkowała ciepło dla potrzeb centralnego ogrzewania i produkcji ciepłej wody użytkowej dla potrzeb funkcjonowania w/w budynków.
- Drugi etap to instalacja kolektorów słonecznych próżniowych – rurowych na budynkach prywatnych w celu przygotowania ciepłej wody użytkowej w ciągu całego roku. Etap ten obejmie 435 gospodarstw domowych zlokalizowanych na terenie całej Gminie Krośniewice.
Głównym celem projektu jest: dywersyfikacja źródeł energii wykorzystywanych w Gminie Krośniewice, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania energii słonecznej oraz biomasy. Realizacja projektu przyczyni się więc do zastąpienia konwencjonalnych źródeł energii u Beneficjenta i eliminacji emisji szkodliwych związków do środowiska naturalnego.
Fundusze Europejskie dla rozwoju regionu łódzkiego